Skawinka Skawina

Pozycja w lidze

Sport dla wszystkich dzieci: Nowy Projekt Skawinki Skawina

W najbliższy czwartek rozpoczynają się treningi piłkarskie dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, prowadzone przez trenerów grup młodzieżowych TKS Skawinki Skawina. W ramach współpracy trzech podmiotów współtworzących projekt: Niepublicznego Przedszkola ZIPI Inkluzja, Skawinki Skawina oraz Klubu Karate Mawashi Geri, odbędzie się cykl zajęć sportowych związany z dyscyplinami sportu które wspomniane kluby reprezentują.
Młodzi zawodnicy będą trenować w specjalnie przygotowanej przedszkolnej sali oraz na Stadionie Miejskim w Skawinie. Treningi odbędą się raz w tygodniu i potrwają ok. 70 minut. Zajęcia będą prowadzić Adrian Nowak oraz Kuba Kaganek którzy na co dzień reprezentują barwy seniorskiej drużyny Skawinki Skawina a także trenują dzieci w akademii. Projekt zajęć sportowych aktywizujących przedszkolaków z Przedszkola Inkluzja jest współfinansowany z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Skawina.
W kwietniu odbyły się pokazowe zajęcia które miały na celu sprawdzenie możliwości stałej współpracy pomiędzy Inkluzją i Skawinką, spotkały się ze sporym zainteresowaniem oraz pozytywnym przyjęciem ze strony dzieci i rodziców. Podopieczni ZIPI Inkluzja wyprowadzali również drużynę seniorów Skawinki Skawina na mecze ligowe na Stadionie Miejskim w Skawinie.
Treningi sportowe w przedszkolu Inkluzja mają na celu stworzenie możliwości uprawiania sportu przez dzieci niepełnosprawne. Zróżnicowane i atrakcyjne w formie zajęcia sportowe stanowią doskonałą rehabilitację. Pomysł uruchomienia projektu pojawił się przy okazji noworocznej kolacji integracyjnej dla przedstawicieli skawińskich organizacji pozarządowych, organizowanych przez Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.
Skawinka Skawina jest pierwszym skawińskim klubem piłkarskim, który wychodzi z inicjatywą treningów dla dzieci niepełnosprawnych. Podmioty współtworzące projekt planują w niedalekiej przyszłości uruchomić cykl otwartych treningów dla wszystkich niepełnosprawnych dzieci z Gminy Skawina.

Wróć do poprzedniej strony