Skawinka Skawina

Pozycja w lidze

Jubileusz 95-lecia – Skawinka Skawina vs Wisła Kraków

 

W meczu towarzyskim, rozegranym w czwartek na Stadionie Miejskim w Skawinie, Skawinka przegrała z Wisłą Kraków 0-10.
W czasie, gdy na piłkarskim boisku nasza drużyna rywalizowała z gwiazdami ekstraklasy, na trybunie VIP doszło do spotkania „po latach” wielu byłych zawodników, działaczy, przyjaciół stowarzyszenia. Mecz z Wisłą był również znakomitą okazją do pokazania szerszej publiczności działalności stowarzyszenia TKS Skawinka Skawina. Spotkanie oglądało 999 kibiców.
Przez ostatnie dwa tygodnie intensywnie pracowaliśmy, aby mecz z Wisłą Kraków mógł się odbyć w znakomitej i bezpiecznej atmosferze. W organizację spotkania zaangażowanych było wiele instytucji i osób.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Burmistrza Pawła Kolasy. Dziękujemy również Dyrektorowi Wydziału Promocji, Współpracy, Sportu i Kultury; Tomkowi Stawowemu oraz Inspektor Sylwii Wronie za okazaną cierpliwość i pomoc. Nad przebiegiem wydarzenia czuwało 20 ochroniarzy z firmy Viking Security z Sosnowca i 15 wolontariuszy (członków rodzin, kolegów, koleżanek naszych piłkarzy). Kibice mogli wspomóc działalność klubu nabywając okolicznościowe pamiątki klubowe, biorąc udział w licytacji koszulek meczowych Wisły Kraków. Na głodnych nie tylko sportowych emocji, czekała kiełbaska z grilla przygotowana przez Przetwórnię Mięsa Stanisław Dziewoński i Zakład Produkcji Masarskiej S.C. Bogdan Gubała Anna Gubała Sikora. W loży VIP na naszych znakomitych gości czekały przekąski i napoje przygotowane przez firmę cateringową CFR Pychotki.pl Imprezę w fenomenalnym stylu prowadził Konferansjer Marcin Kruk. Dziękujemy Wiśle Kraków za solidną lekcję futbolu, otwartość i cierpliwość w rozdawaniu autografów, pozowaniu do zdjęć z kibicami jeszcze długo, długo po zakończeniu meczu. Dziękujemy naszym sponsorom za obecność i wsparcie nie tylko w dniu meczu z Wisłą Kraków, ale w każdym dniu naszego funkcjonowania. Dziękujemy arbitrom spotkania, którzy pod przewodnictwem sędziego Sebastiana Krasnego bez konieczności użycia systemu VAR, bezbłędnie sędziowali naszą jubileuszową potyczkę. Dla kibiców którzy nie mogli oglądać spotkania z trybun relację przygotowywała rekordowa grupa 30 dziennikarzy.
Jesteśmy dumni z naszych młodych piłkarek i piłkarzy trenujących w Akademii Futbolu z Głową, Skawince Skawina i Czajka Team. W czasie czwartkowych obchodów 95-lecia klubu, Skawinka znów była wielką sportową rodziną. Dziękujemy kibicom za obecność i doping.
W zamieszczonym linku prezentujemy obszerny skrót meczu, przygotowany przez redakcję Futbol Małopolska.

http://www.futmal.pl/news,42600.html

Wróć do poprzedniej strony