Skawinka Skawina

Pozycja w lidze

IV LIGA – Startujemy

Skawinka Skawina w najbliższą niedzielę zainauguruje rozgrywki w IV lidze. Rywalem Biało-niebieskich będzie Węgrzcanka Węgrzce która poprzedni sezon w grupie zachodniej ukończyła na trzecim miejscu. Początkowo inaugurujące sezon ligowy spotkanie miało być rozegrane w Węgrzcach. Ze względu na prace remontowe na stadionie Węgrzcanki, mecz został przeniesiony do Skawiny. Tym samym Skawinka swoje pierwsze dwa mecze ligowe rozegra na Stadionie Miejskim w Skawinie. W czwartek zmierzy się ze Słomniczanką Słomniki.

W czwartoligowym boju o ligowe punkty trener Damian Rębisz będzie miał do dyspozycji prawie wszystkich zawodników którzy wywalczyli awans wygrywając ligę okręgową. Głównym zamysłem zarówno trenera jak i zarządu było danie szansy na grę poziom rozgrywkowy wyżej, autorom sukcesu z poprzedniego sezonu.

Wszelkie ruchy transferowe na rynku związane były z poszerzeniem kadry zawodniczej, a także zwiększeniem rywalizacji o miejsce w składzie.

W przerwie letniej do Skawinki przybyli następujący zawodnicy:

Marcin Curzydło – Grający na pozycji środkowego obrońcy, wychowanek Skawinki. W poprzednim sezonie reprezentował Targowiankę Targowisko

Piotr Apostolski: 21-letni napastnik, wypożyczony z Garbarni Kraków.

Karol Stokłosa : 16 letni wychowanek Piasta Skawina, grający jako prawy obrońca

Konrad Horwat: 17 letni wychowanek Piasta Skawina. Pomocnik

Kamil Pałac :wracający z wypożyczenia.

Vitalii Umankyi: Bramkarz, 19 letni wychowanek Dnipro Dniepropietrowsk. Mający za sobą występy w reprezentacji Ukrainy do lat 17.

Benjamin Jeż : Środkowy pomocnik, wychowanek Cracovi Kraków, ostatnio Borek Kraków

Letnie mecze towarzyskie

Skawinka Skawina – Pradnicznka 1-1

Skawinka Skawina-LKS Niedźwiedź 2-1

Skawinka Skawina – Raba Dobczyce 2-1

Skawinka Skawina – Wislanka Grabie 4-3

#nowaskawinka

Wróć do poprzedniej strony