Skawinka Skawina

Pozycja w lidze

Mamy to! IV liga DLA SKAWINKI!

 

Skawinka Skawina po dwóch latach wraca do IVligi!!!!! Dzięki drużynie niezłomnej która na przestrzeni całego sezonu gromadziła ligowe punkty z zadziwiającą precyzją. Pora na podziękowania dla osób które odegrały główne role w thrillerze który toczył się na boiskach krakowskiej ligi okręgowej w sezonie 2018/2019.
Pierwsze podziękowania należą się trenerowi Damianowi Rębiszowi. Zbudował kolektyw, zespół kompletny który potrafił znaleźć skuteczne rozwiązania i scenariusze w poszczególnych spotkaniach a także drużynę na której grę patrzyło się z przyjemnością. Zwycięstwa wywalczone w ostatnich minutach meczu można usprawiedliwiać szczęściem ale warto zauważyć konsekwencję i upartość z jaką Skawinka prowadzona przez Trenera Rębisza dążyła do osiągnięcia sukcesu.
Brawa należą się drużynie która stanowi zgrany kolektyw zarówno na boisku jak i poza nim . Dwa ostatnie lata metodą prób i błędów budowaliśmy zespół który miał być pewien swoich umiejętności. Dziś z cała pewnością możemy stwierdzić ze zawodnicy indywidualnie jak i drużynowo zaliczyli ogromny progres. Każdy transfer okazał się wielkim wzmocnieniem. Do klubu przyszli zawodnicy wielcy nie tylko umiejętnościami piłkarskimi ale wielcy charakterem.
Brawa należą się kibicom którzy nie tylko w mistrzowskim sezonie ale również we wcześniejszych latach wspierali wiernie naszą drużynę, kibicując zarówno na stadionie w Skawinie jak i przemierzając dziesiątki kilometrów na spotkania wyjazdowe. Całe rodziny obecne na stadionie, setki kibiców przy okazji domowych spotkań ligowych i wiara w zwycięstwo do ostatnich sekund spotkania. Kibice Skawinki stworzyli atmosferę która niosła biało-niebieskich i pozwoliła osiągnąć upragniony awans.
Brawa należą się naszym mecenasom. Gminie Skawina i Burmistrzowi Miasta który zawsze otwarcie wspiera inicjatywy prowadzone przez klub. Ratusz otwarty na klub sportowy to marzenie wielu działaczy w Polsce. Skawinka zawdzięcza miejsce w którym jest zarówno Pawłowi Kolasie jak i Norbertowi Rzepisce. Wierzymy ze również w 4 lidze wspólnymi siłami będziemy kontynuowali budowę silnej marki sportowej i będziemy tworzyli klub który uczy sportowej rywalizacji w duchu fair play.
Dziękujemy naszym sponsorom którzy hojnie wspierają nasz klub i pomagają rozwijać nasze inicjatywy. Zdajemy sobie sprawę że z ekonomicznego punktu widzenia istnieje wiele bardziej racjonalnych sposobów przeznaczenia wypracowanych zysków niż wsparcie klubu piłkarskiego. Pomimo tego faktu, jesteście z nami i pomagacie spełniać marzenia wszystkich ludzi związanych z Skawinką Skawina.
Dziękujemy wszystkim drużynom z którymi mogliśmy w bieżącym sezonie rywalizować o ligowe punkty. W szczególności dziękujemy za sportową walkę naszemu głównemu rywalowi KS Wieczystej Kraków. Rywalizacja z tak mocnym przeciwnikiem pozwoliła nam na błyskawiczny rozwój i postęp w budowie silnego klubu. Już w jesiennym spotkaniu, grając w osłabieniu strzeliście nam dwie bramki w końcówce meczu, udowadniając że niezłe z Was ananasy. Jesteśmy pewni że za rok dołączycie do nas w IV lidze bo sportowo i organizacyjnie jesteście przygotowani na grę na wyższym poziomie rozgrywkowym. Sposób w jaki nas przyjęliście po zakończeniu spotkania zasługuje na szczególny szacunek i pokazuje sens prawdziwej sportowej rywalizacji w duchu fair play.

Przed Skawinką nowe wyzwania i mobilizacja by realizować kolejne sportowe i organizacyjne cele. Razem tworzymy Wielką Skawinkę !!!!!

 

Wróć do poprzedniej strony